Hand in hand


Aicina uz praktiskām meistradarbnīcām un diskusiju par kopienas mūziķu pieredzi
23.09.2019.

Lai veicinātu tautas mūzikas attīstību, 2019. gada 16. un 17. oktobrī Rīgā norisināsies praktiska meistardarbnīca par muzikalitātes attīstīšanu personām bez pieredzes un diskusija par mūzikas izmantošanas iespējām kopienas dzīvē, kā arī angļu tradicionālās mūzikas koncerts. Pasākumi notiks biedrības "Sadarbības platforma" projektā "Roku rokā", kas tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Skaņu māja" un Latvijas Nacionālo kultūras centru ar British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

Metodiskais seminārs "Praktiskā darba paņēmieni dziedāšanas un instrumentu spēles nodarbību vadīšanā un muzikalitātes attīstīšana personām bez iepriekšējas pieredzes" notiks trīs daļās, kur no rīta būs lekcija Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, pēcpusdienā praktiska nodarbība Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas telpās, bet vakarā noslēgsies bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē Zeļļu ielā. Semināra nodarbības vadīs tautas mākslas un izglītības kompānijas "Wren Music" (Devona, Lielbritānija) speciālisti Merilina Takere (Marilyn Tucker), Pols Vilsons (Paul Wilson), Džons Daijers (John Dyer) un Mets Normens (Matt Norman). Nodarbības notiks angļu valodā, bet tiks nodrošināts tulkojums.

2019. gada 17. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālajā kultūras centrā būs lekcija "Mūziķa darba iespējas sociālo uzdevumu risināšanā", kur dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Lielbritānijas kopienas mūziķa darbības pieredzi.

Savukārt plkst. 14.00 visi dalībnieki dosies uz Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju uz praktiskām nodarbībām, lai gūtu iedvesmu, kā iesildīt dalībniekus un attīstīt muzikalitāti dziedāšanas un instrument spēles nodarbību grupās.

Vakarā, plkst. 19.30 semināra dalībnieki pulcēsies bijušās LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Zeļļu ielā 25), kur būs praktiska nodarbība par grupas sagatavošanu kustību un deju nodarbībai, par angļu tradicionālo deju.

Lai pieteiktos semināram, lūdzam aizpildīt šo anketu līdz 2019. gada 11. oktobrim.

Kādu pienesumu mūzikas profesionālis var sniegt ar mūziku tieši nesaistītās darbības jomās - kopienas dzīves organizēšanā, mūžizglītībā, sociālajā aprūpē u.c.? Kādas papildu zināšanas un prasmes būtu nepieciešamas, lai paplašinātu mūziķu darbības iespējas, ko jaunu var piedāvāt esošā mūzikas izglītības sistēma? Kādu pievienoto vērtību sabiedrībai var dot atbildīgi veidots un vadīts amatiermākslas process?

Tā ir tikai daļa no plašā un daudzveidīgā jautājumu loka, par kuriem runāt ir aicināti kultūras darba un mūzikas izglītības speciālisti, tādēļ 2019. gada 18. oktobrī plkst. 12.00 Eiropas Savienības mājā notiks diskusija par plašākām mūzikas izmantošanas iespējām kopienas dzīvē un sociāli atbildīgu amatiermākslas procesu.

Diskusijas dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar britu pieredzi, kas līdzīgu uzdevumu risināšanai ir attīstījuši kopienas mūziķa (community musician) profesiju. Būs iespēja uzzināt arī par Latvijas situāciju, iezīmējot kultūras un izglītības darba iespējas un izaicinājumus. Diskusija norisināsies angļu un latviešu valodā, tiks nodrošināts tulkojums.

Paneļdiskusiju vadīs kultūras žurnāliste Māra Rozenberga, tajā piedalīsies:
- Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore
- Merilina Takere (Marilyn Tucker), tautas mākslas un izglītības kompānijas "Wren Music" mākslinieciskā direktore (Devona, Lielbritānija)
- Inta Brence, Viļānu mūzikas un mākslas skolas direktore
- Maruta Jostsone, kolektīvās muzicēšanas, dejas un ritmikas skolotāja, bērnu deju kolektīva "Sienāzītis" vadītāja

Pieteikšanās diskusijai šajā anketā līdz 2019. gada 11. oktobrim.

Piektdien, 18. oktobra izskaņā plkst. 19.00 ikviens aicināts uz kompānijas "Wren Music" Angļu tradicionālās mūzikas koncertu Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Erģeļu zālē (Krišjāņa Barona ielā 1). Bezmaksas ieeja.

Papildu informācija:
Sandra Lipska
Biedrības "Skaņu māja" projektu vadītāja
T. 26162146
E. sandra.lipska@inbox.lv
www.muzikanti.lv
facebook.com/skanumaja


Rīgas mazākumtautību skolu audzēkņi iepazīs Latvijas kultūrvēsturisko dažādību
09.09.2019.

Lai dažādu tautību jauniešus iepazīstinātu ar atšķirīgo Latvijas kultūrvidi pilsētā un laukos, tiks īstenotas projekta "Roku rokā" aktivitātes "Pils + sēta 21. gadsimtā", kurās piedalīsies skolēni no Rīgas skolām. Projekta laikā no 10. septembra līdz pat decembra vidum notiks vairāki pasākumi, kuru laikā jaunieši ne tikai ieraudzīs Rīgu caur dažādām kultūrvēsturiskām tradīcijām un vietām, bet dosies arī ekskursijā uz Piebalgas pusi, kur iepazīs vietējās kultūras bagātību un senos amatus.

Jau 10. septembrī Rīgas 33. vidusskolas audzēkņi dosies ekskursijā pa Krišjāņa Barona ielu, kas iezīmē robežu arī vēsturiskajā Rīgā. Jaunieši iepazīs nozīmīgākos kultūrvēstures objektus ar fotoorientēšanās palīdzību, t.s.k. Vērmanes dārzu, uzzinot vairāk par Rīgas vēsturi. Projekta dalībnieki paviesosies arī Kr. Barona muzejā, lai skatītu Dainu tēva veikumu un saikni ar šo vēsturisko ielu, tiksies ar mājas vecāko iemītnieci, uzzinot daudz interesanta par Latvijas galvaspilsētu.

Otrajā pasākumā. kurš notiks septembra izskaņā, dalībnieki dosies uz Jaunpiebalgu, pa ceļam piestājot vietās, kur vedušas Aleksandra Čaka, Kārļa Skalbes, brāļu Kaudzīšu takas. Šajā dienā jaunieši svinēs rudens saulgriežus, kopīgi piedaloties meistardarbnīcās - sienot sieru, kuļot sviestu, cepot pīrāgus, gatavojot iekuru, kā arī rotājumus no salmiem un siena. Te viņi iepazīs arī seno mūzikas instrumentu skaņas. Ekspedīcijas dalībnieki piestās arī Zosēnos, kur vietējā mākslas centrā apskatīs latviešu autoru gleznas. Atpakaļceļā redzēs vienu no Kārļa Zāles pieminekļiem, par kuru zina retais. Tas atrodas pie Jaunpiebalgas baznīcas. Piebalgas diena izskanēs E.Dārziņa muzejā "Jāņaskola" ar "Melanholisko valsi."

Oktobrī projekta dalībniekiem būs iespēja ieraudzīt bohēmisko Rīgu Aleksandra Čaka acīm, kopīgi dodoties pastaigā un arī viesojoties A. Čaka muzejā. Šeit jaunieši varēs izbaudīt Čaka dzeju aktiera Arta Robežnieka izpildījumā.

Aktivitāšu "Pils + sēta 21. gadsimtā" noslēdzošie pasākumi notiks decembrī, kad jauniešiem būs iespēja iepazīt mākslas vēstures pamatus Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, pašiem zīmējot vai veidojot savu mākslas darbu.

Projekta "Roku rokā" aktivitāti "Pils + sēta 21. gadsimtā" organizē Tradicionālās kultūras veicināšanas biedrība "Kalna Ķeiķi" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma". Projekta norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā.

Papildu informācija:
Rūta Kārkliņa
T. 29578847
E. ruta.karklina@memorialiemuzeji.lv
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


“Ezere – vieta, kur satikties. Ezere – vieta, kur pazūd robežas.”
09.08.2019.

17.augustā Saldus novada Ezeres aktīvās biedrības organizē nu jau piekto starptautisko Pierobežas festivālu “Ezere – vieta, kur satikties. Ezere – vieta, kur pazūd robežas.”

Saite papildus informācijai facebook vietnē

Tradicionāli festivāla ietvaros notiks Tautas skrējiens Mažeiķi – Ezere. Dienas programmas koncertā priecēs pūšamo instrumentu orķestris „Griaustinis” un „Linksmieji vyrukai” no Lietuvas, kapela „Spēlmaņi” un dziedātāja Samanta Tīna ar pavadošo grupu. Vakara programmā – īpašie viesi, dūdu un bungu grupa „AUĻI”. Pēc koncerta apmeklētājus priecēs un deju ritmos aizraus DJ Marex Našenieks.

Pierobežas festivāla programmu kuplinās „Niedru lijas viduslaiku sēta”, kurā katram būs iespēja izmēģināt roku šaušanā, cirvja mešanā un monētas kalšanā, kā arī piemērīt viduslaiku bruņu kopijas un ieročus, katram interesentam būs iespēja iepazīt senos zemgaļu un kuršu tērpus, iet rotaļās, pīt prievītes un iemēģināt roku rotu kalšanas meistarklasēs.

Pierobežas festivālu finansiāli atbalsta British Council Latvia biedrības "Sadarbības platforma" projekta "Hand in hand" ietvaros. Vēl festivālu atbalsta - Saldus novada pašvaldība, Mažeiķu pilsētas pašvaldība,, Ezeres pagasta pārvalde, nodibinājums „Lielezeres fonds”, biedrība „Mūsu ligzda” , Saldus novada pašvaldības TIKSC, Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī zīmols „Biezpiena Bumbeles”, radio „Mažeikiai FM”, „Kurzemes radio”, Mažeiķu reģionālā TV „Roventa”, SIA „Saldus maiznieks”, kafejnīca „Ķēķis”, zīmols „Cannelle Bakery”, Ezeres „ELVI”, SIA "ASL GROUP" un citi individuālie atbalstītāji.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Nedēļas nogalē aicina uz starptautisko Pierobežas festivālu "Ezere - vieta, kur satikties! Ezere - vieta, kur beidzas robežas!"
13.08.2019.

Šajā nedēļas nogalē, sestdien, 17. augustā, Saldus novada Ezerē notiks jau piektais starptautiskais Pierobežas festivāls "Ezere - vieta, kur satikties. Ezere - vieta, kur pazūd robežas", ko rīko vairākas nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un Ezeres pagasta pārvaldi. Festivālu iespējams apmeklēt bez ieejas maksas.

Tā kā Latvijā jau izsenis dzīvo ne tikai latvieši, bet līdzās pastāv dažādu tautu pārstāvji ar savām tradīcijām un kultūras mantojumu, kas ir cilvēces vēsturiskajā atmiņā un reizē arī dažādu tautu un nāciju pieredzes apliecinājums, tad Pierobežas festivāla organizatori vēlas vienuviet apvienot nemateriālā kultūras mantojuma mijiedarbību ar laikmetīgo, pievienojot arī mūziku, sportiski izglītojošas aktivitātes. Festivālā tiks pausta latviešu un lietuviešu tautu tradicionālā kultūra - dziesmas, instrumentālā mūzika, rotaļas, dejas, kā arī lietišķās mākslas, amatniecības, mājražošanas un citas kultūras izpausmes formas. Festivāls šo gadu gaitā izaudzis par lielāko nevalstisko organizāciju un pašvaldības kopīgi rīkoto pasākumu Ezerē.

Šogad Pierobežas festivāla programmu kuplinās "Niedru lijas viduslaiku sēta", kurā katram būs iespēja izmēģināt roku senajos amatos - šaušanā, cirvja mešanā un monētas kalšanā, kā arī piemērīt viduslaiku bruņu kopijas un ieročus, katram interesentam būs iespēja iepazīt senos zemgaļu un kuršu tērpus, iet rotaļās, pīt prievītes un iemēģināt roku rotu kalšanas meistarklasēs.

Paralēli izglītojošajām aktivitātēm festivāla pamatdoma ir stimulēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu sadarbību kultūras projektu ideju realizēšanā, sekmēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu, kas balstīts kopīgā pieredzē, sociālajā atmiņā un līdzāspastāvēšanas praksē.

Ikviens apmeklētājs var apmeklēt sev tīkamāko aktivitāti - meistarklases, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, dažādus starpkultūru kolektīvu koncertus, Tautas skrējienu, lielo tirgus andeli, kurā īpaša dalība ļauta amatu meistariem un mājražotājiem, u.tml.

Jau tradicionāli festivāla ietvaros notiks Tautas skrējiens Mažeiķi - Ezere. Dienas programmas koncertā dalībniekus priecēs pūšamo instrumentu orķestris "Griaustinis" un "Linksmieji vyrukai" no Lietuvas, kapela "Spēlmaņi" un dziedātāja Samanta Tīna ar pavadošo grupu. Vakara programmā - īpašie viesi būs dūdu un bungu grupa "AUĻI". Pēc koncerta apmeklētājus priecēs un deju ritmos aizraus DJ Marex Našenieks.

Festivālu rīko nodibinājums "Lielezeres fonds", biedrības "Mūsu ligzda", "Sadarbības platforma", "Pa sentēvu pēdām", kā arī Saldus novada pašvaldība un Ezeres pagasta pārvalde.

Piekto Pierobežas festivālu finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldība, Mažeiķu pilsētas pašvaldība, British Council pārstāvniecība Latvijā, Ezeres pagasta pārvalde, Saldus novada pašvaldības TIKSC, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī zīmols "Biezpiena Bumbeles", radio "Mažeikiai FM", "Kurzemes radio", Mažeiķu reģionālā TV "Roventa", SIA "Saldus maiznieks", kafejnīca "Ķēķis", zīmols "Cannelle Bakery", Ezeres "ELVI", SIA "ASL GROUP" un citi individuālie atbalstītāji.

Papildu informācijai:
Inga Dobuma
Nodibinājuma "Lielezeres fonds" pārstāve
Tel.28228208
e-pasts: i.dobuma@inbox.lv

Raina Boguža
Biedrības "Mūsu ligzda" pārstāve
tel. 22122713
e-pasts: rainelite11@inbox.lv
https://www.facebook.com/pierobezasfestivals/