Hand in hand


Rīgas mazākumtautību skolu audzēkņi iepazīs Latvijas kultūrvēsturisko dažādību
09.09.2019.

Lai dažādu tautību jauniešus iepazīstinātu ar atšķirīgo Latvijas kultūrvidi pilsētā un laukos, tiks īstenotas projekta "Roku rokā" aktivitātes "Pils + sēta 21. gadsimtā", kurās piedalīsies skolēni no Rīgas skolām. Projekta laikā no 10. septembra līdz pat decembra vidum notiks vairāki pasākumi, kuru laikā jaunieši ne tikai ieraudzīs Rīgu caur dažādām kultūrvēsturiskām tradīcijām un vietām, bet dosies arī ekskursijā uz Piebalgas pusi, kur iepazīs vietējās kultūras bagātību un senos amatus.

Jau 10. septembrī Rīgas 33. vidusskolas audzēkņi dosies ekskursijā pa Krišjāņa Barona ielu, kas iezīmē robežu arī vēsturiskajā Rīgā. Jaunieši iepazīs nozīmīgākos kultūrvēstures objektus ar fotoorientēšanās palīdzību, t.s.k. Vērmanes dārzu, uzzinot vairāk par Rīgas vēsturi. Projekta dalībnieki paviesosies arī Kr. Barona muzejā, lai skatītu Dainu tēva veikumu un saikni ar šo vēsturisko ielu, tiksies ar mājas vecāko iemītnieci, uzzinot daudz interesanta par Latvijas galvaspilsētu.

Otrajā pasākumā. kurš notiks septembra izskaņā, dalībnieki dosies uz Jaunpiebalgu, pa ceļam piestājot vietās, kur vedušas Aleksandra Čaka, Kārļa Skalbes, brāļu Kaudzīšu takas. Šajā dienā jaunieši svinēs rudens saulgriežus, kopīgi piedaloties meistardarbnīcās - sienot sieru, kuļot sviestu, cepot pīrāgus, gatavojot iekuru, kā arī rotājumus no salmiem un siena. Te viņi iepazīs arī seno mūzikas instrumentu skaņas. Ekspedīcijas dalībnieki piestās arī Zosēnos, kur vietējā mākslas centrā apskatīs latviešu autoru gleznas. Atpakaļceļā redzēs vienu no Kārļa Zāles pieminekļiem, par kuru zina retais. Tas atrodas pie Jaunpiebalgas baznīcas. Piebalgas diena izskanēs E.Dārziņa muzejā "Jāņaskola" ar "Melanholisko valsi."

Oktobrī projekta dalībniekiem būs iespēja ieraudzīt bohēmisko Rīgu Aleksandra Čaka acīm, kopīgi dodoties pastaigā un arī viesojoties A. Čaka muzejā. Šeit jaunieši varēs izbaudīt Čaka dzeju aktiera Arta Robežnieka izpildījumā.

Aktivitāšu "Pils + sēta 21. gadsimtā" noslēdzošie pasākumi notiks decembrī, kad jauniešiem būs iespēja iepazīt mākslas vēstures pamatus Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, pašiem zīmējot vai veidojot savu mākslas darbu.

Projekta "Roku rokā" aktivitāti "Pils + sēta 21. gadsimtā" organizē Tradicionālās kultūras veicināšanas biedrība "Kalna Ķeiķi" sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma". Projekta norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā.

Papildu informācija:
Rūta Kārkliņa
T. 29578847
E. ruta.karklina@memorialiemuzeji.lv
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


“Ezere – vieta, kur satikties. Ezere – vieta, kur pazūd robežas.”
09.08.2019.

17.augustā Saldus novada Ezeres aktīvās biedrības organizē nu jau piekto starptautisko Pierobežas festivālu “Ezere – vieta, kur satikties. Ezere – vieta, kur pazūd robežas.”

Saite papildus informācijai facebook vietnē

Tradicionāli festivāla ietvaros notiks Tautas skrējiens Mažeiķi – Ezere. Dienas programmas koncertā priecēs pūšamo instrumentu orķestris „Griaustinis” un „Linksmieji vyrukai” no Lietuvas, kapela „Spēlmaņi” un dziedātāja Samanta Tīna ar pavadošo grupu. Vakara programmā – īpašie viesi, dūdu un bungu grupa „AUĻI”. Pēc koncerta apmeklētājus priecēs un deju ritmos aizraus DJ Marex Našenieks.

Pierobežas festivāla programmu kuplinās „Niedru lijas viduslaiku sēta”, kurā katram būs iespēja izmēģināt roku šaušanā, cirvja mešanā un monētas kalšanā, kā arī piemērīt viduslaiku bruņu kopijas un ieročus, katram interesentam būs iespēja iepazīt senos zemgaļu un kuršu tērpus, iet rotaļās, pīt prievītes un iemēģināt roku rotu kalšanas meistarklasēs.

Pierobežas festivālu finansiāli atbalsta British Council Latvia biedrības "Sadarbības platforma" projekta "Hand in hand" ietvaros. Vēl festivālu atbalsta - Saldus novada pašvaldība, Mažeiķu pilsētas pašvaldība,, Ezeres pagasta pārvalde, nodibinājums „Lielezeres fonds”, biedrība „Mūsu ligzda” , Saldus novada pašvaldības TIKSC, Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī zīmols „Biezpiena Bumbeles”, radio „Mažeikiai FM”, „Kurzemes radio”, Mažeiķu reģionālā TV „Roventa”, SIA „Saldus maiznieks”, kafejnīca „Ķēķis”, zīmols „Cannelle Bakery”, Ezeres „ELVI”, SIA "ASL GROUP" un citi individuālie atbalstītāji.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Nedēļas nogalē aicina uz starptautisko Pierobežas festivālu "Ezere - vieta, kur satikties! Ezere - vieta, kur beidzas robežas!"
13.08.2019.

Šajā nedēļas nogalē, sestdien, 17. augustā, Saldus novada Ezerē notiks jau piektais starptautiskais Pierobežas festivāls "Ezere - vieta, kur satikties. Ezere - vieta, kur pazūd robežas", ko rīko vairākas nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un Ezeres pagasta pārvaldi. Festivālu iespējams apmeklēt bez ieejas maksas.

Tā kā Latvijā jau izsenis dzīvo ne tikai latvieši, bet līdzās pastāv dažādu tautu pārstāvji ar savām tradīcijām un kultūras mantojumu, kas ir cilvēces vēsturiskajā atmiņā un reizē arī dažādu tautu un nāciju pieredzes apliecinājums, tad Pierobežas festivāla organizatori vēlas vienuviet apvienot nemateriālā kultūras mantojuma mijiedarbību ar laikmetīgo, pievienojot arī mūziku, sportiski izglītojošas aktivitātes. Festivālā tiks pausta latviešu un lietuviešu tautu tradicionālā kultūra - dziesmas, instrumentālā mūzika, rotaļas, dejas, kā arī lietišķās mākslas, amatniecības, mājražošanas un citas kultūras izpausmes formas. Festivāls šo gadu gaitā izaudzis par lielāko nevalstisko organizāciju un pašvaldības kopīgi rīkoto pasākumu Ezerē.

Šogad Pierobežas festivāla programmu kuplinās "Niedru lijas viduslaiku sēta", kurā katram būs iespēja izmēģināt roku senajos amatos - šaušanā, cirvja mešanā un monētas kalšanā, kā arī piemērīt viduslaiku bruņu kopijas un ieročus, katram interesentam būs iespēja iepazīt senos zemgaļu un kuršu tērpus, iet rotaļās, pīt prievītes un iemēģināt roku rotu kalšanas meistarklasēs.

Paralēli izglītojošajām aktivitātēm festivāla pamatdoma ir stimulēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu sadarbību kultūras projektu ideju realizēšanā, sekmēt dažādu sabiedrības grupu un kopienu savstarpēju cieņpilnu dialogu, kas balstīts kopīgā pieredzē, sociālajā atmiņā un līdzāspastāvēšanas praksē.

Ikviens apmeklētājs var apmeklēt sev tīkamāko aktivitāti - meistarklases, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, dažādus starpkultūru kolektīvu koncertus, Tautas skrējienu, lielo tirgus andeli, kurā īpaša dalība ļauta amatu meistariem un mājražotājiem, u.tml.

Jau tradicionāli festivāla ietvaros notiks Tautas skrējiens Mažeiķi - Ezere. Dienas programmas koncertā dalībniekus priecēs pūšamo instrumentu orķestris "Griaustinis" un "Linksmieji vyrukai" no Lietuvas, kapela "Spēlmaņi" un dziedātāja Samanta Tīna ar pavadošo grupu. Vakara programmā - īpašie viesi būs dūdu un bungu grupa "AUĻI". Pēc koncerta apmeklētājus priecēs un deju ritmos aizraus DJ Marex Našenieks.

Festivālu rīko nodibinājums "Lielezeres fonds", biedrības "Mūsu ligzda", "Sadarbības platforma", "Pa sentēvu pēdām", kā arī Saldus novada pašvaldība un Ezeres pagasta pārvalde.

Piekto Pierobežas festivālu finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldība, Mažeiķu pilsētas pašvaldība, British Council pārstāvniecība Latvijā, Ezeres pagasta pārvalde, Saldus novada pašvaldības TIKSC, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī zīmols "Biezpiena Bumbeles", radio "Mažeikiai FM", "Kurzemes radio", Mažeiķu reģionālā TV "Roventa", SIA "Saldus maiznieks", kafejnīca "Ķēķis", zīmols "Cannelle Bakery", Ezeres "ELVI", SIA "ASL GROUP" un citi individuālie atbalstītāji.

Papildu informācijai:
Inga Dobuma
Nodibinājuma "Lielezeres fonds" pārstāve
Tel.28228208
e-pasts: i.dobuma@inbox.lv

Raina Boguža
Biedrības "Mūsu ligzda" pārstāve
tel. 22122713
e-pasts: rainelite11@inbox.lv
https://www.facebook.com/pierobezasfestivals/