Vienoti nākotneiAtskatāmies vasaras muzikālajās un radošajās nodarbībās Bolderājā!
30.08.2023.

Ar prieku piedāvājam foto atskatu Vasaras muzikālajās un radošajās nodarbībās, kas norisinājās augusta izskaņā Bolderājā, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Ekskursija, radošās darbnīcas, izzinošās nodarbības, mēģinājumi un noslēguma koncerts - vairāku dienu garumā vienoja, satuvināja un bagātināja bērnus un jauniešus no dažādām kopienām Bolderājā.

Vasaras muzikālās tikšanās Bolderājā noritēja projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros, ko organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.


Vasaras muzikālās tikšanās Bolderājā izskanēs ar dalībnieku koncertu!
25.08.2023.

26. augustā plkst. 13.30 Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē notiks Vasaras muzikālo tikšanās Bolderājā noslēgums, kurā izskanēs koncerts un notiks radošā darbnīca kopā ar komponistu Platonu Buravicki.

Vasaras muzikālās tikšanās Bolderājā pulcēja vietējos bērnus un jauniešus no dažādām kopienām muzikālās un radošās nodarbībās.

Vasaras muzikālās tikšanās Bolderājā norit projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros, ko organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Dagdā būs skatāma Normunda Beržinska privātās kolekcijas izstāde "Latvijas dārgumi"
11.08.2023.

Piektdien, 2023. gada 18. augustā plkst. 16.00, Dagdā, Dagdas kultūras centrā, Alejas ielā 29 tiks atklāta Normunda Beržinska privātās kolekcijas izstāde "Latvijas dārgumi", kas iepazīstina ar Latvijas vēsturi un latviešu radītajām kultūras vērtībām. Atklājot izstādi, norisināsies arī izstādes īpašnieka Normunda Beržinska vadīta meistarklase, kurā būs iespēja kopīgi iziet vēstures takas ekspozīcijā un dzirdēt, kā tapis izstādē iepazīstamais stāsts.

Izstādē "Latvijas dārgumi" ir apskatāma daļa no Normunda Beržinska privātās saktu kolekcijas, kuras aizsākums ir meklējams 2011. gadā, kad tika iegādāta kolekcijas pirmā sakta. Šajā izstādē ir apskatāmas Latvijas teritorijā veidotās rotas - saktas, kas izgatavotas laika posmā no 17. līdz 21. gadsimtam.

"Parādot šīs latvju tautas skaistās rotas vēlējos radīt varenu, mūžam jaunu iedvesmas avotu Latvijas iedzīvotājiem, ciemiņiem, ekskursantiem un visiem citiem interesentiem," atklāj kolekcionārs un izstādes autors Normunds Beržinskis, kura īpašumā atrodas teju 1000 dažādas Latvijā radītas saktas.

Arī izstādes stendu noformējums ir paša kolekcionāra roku darbs - pats ir gan rakstījis, gan zīmējis. "Iesākumā aprakstīju pašas saktas, bet, kad saktu krājums kļuva lielāks, secināju, ka pats savos vārdos atkārtojos. Tā nonācu pie domas, ka ir jāstāsta stāsti, kas saistīti ar seno latviešu rotu," stāsta Normunds Beržinskis.

Izstādes apmeklējums un dalība meistarklasē, kas notiks izstādes atklāšanā 18. augustā plkst.16.00, ir bez maksas. Izstādes katalogs ir pieejams latviešu un krievu valodā.

Lai atraktīvā veidā iepazītu dažādu vietējo kopienu pārstāvjus ar latviešu tautas vērtībām, tradīcijām un vēsturi, biedrība "Sadarbības platforma" aicina izstādi apmeklēt vietējo skolu audzēkņus, kopienu pārstāvjus, kā arī ikvienu interesentu.

Izstāde Dagdā būs apskatāma līdz 2023. gada 30. septembrim.

Izstāde "Latvijas dārgumi" Dagdā tiek organizēta projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros, ko īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Informējam, ka izstādes atklāšanā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicēšanai biedrības "Sadarbības platforma" tīmekļvietnē, kā arī projekta aktivitāšu publicitātes un sabiedrības informēšanas par biedrības darbību nolūkos.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf
Labas ziņas no Kārsavas - rit Vasaras skolas trešā diena!
04.08.2023.

Trešā diena Vasaras skolā "Latvijas elpa Kārsavā" pavadīta tolerances zīmē. Vietējie jaunieši no dažādām kopienām ieklausījās un paši sprieda, ko nozīmē tolerance, būt tolerantam un iecietīgam pret citu uzskatiem. Kopīgi tika pārlapotas Kārsavas vēstures lappuses, notika vēl citas izglītojošas un radošas aktivitātes.

Vasaras skolas "Latvijas elpa Kārsavā" nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.Kā norisinājās Vasaras skolas otrā diena Kārsavā? Ieskatāmies otrās dienas raibajos mirkļos!
03.08.2023.

Otrā diena Vasaras skola "Latvijas elpa Kārsavā" aizritēja enerģiski un piepildīti - mazākumtautību un latviešu jaunieši kopīgi piedalījās un sadarbojās vairākās izzinošās un bagātinošās nodarbībās.

Vasaras skolas "Latvijas elpa Kārsavā" nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.Kārsavā sākusies Vasaras skola - atskatāmies pirmās dienas notikumos!
02.08.2023.

1.augustā Kārsavā sākās Vasaras skola "Latvijas elpa Kārsavā", kurā jaunieši izmanto iespēju izglītojošās un atraktīvās nodarbībās papildināt savas zināšanas dažādos mūsdienās aktuālos jautājumos. Pirmajā dienā izzināti jau ir medijpratības jautājumi un drošības noteikumi interneta vidē, apgūti arī improvizācijas elementi sadraudzības un sadarbības veicināšanā.

Vasaras skolas nodarbību programma veidota tā, lai vienojošās un draudzīgās nodarbībās mazākumtautību un latviešu jaunieši iepazītos, satuvinātos un veidotu plašāku izpratni par Latvijas daudzkrāsaino kultūrtelpu.

Vasaras skolas "Latvijas elpa Kārsavā" nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.Kas ir tolerance?
27.07.2023.

Radošajās nodarbībās "Latviskā elpa Dagdā" jaunieši un bērni izzināja, kas ir tolerance un ko nozīmē būt tolerantam, kā arī pārdomāja, vai paši vienmēr ir iecietīgi pret citu uzskatiem.

Nodarbību dalībnieki četru dienu garumā piedalās dažādās izglītojošās un radošās aktivitātēs un spēlēs.

Radošās nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.
Dagdā turpinās radošās nodarbības bērniem un jauniešiem!
26.07.2023.

Nodarbību dalībnieki piedalās dažādās izglītojošās un radošās aktivitātēs. Šoreiz ielūkojamies nodarbībās, kurās jaunieši apguva mūsdienās tik nepieciešamās medijpratības zinības, drošību interneta vidē, apmeklēja podnieka darbnīcu un paši iemēģināja roku sava māla trauka veidošanā, iepazinās ar Dagdas katoļu baznīcas vēsturi, aplūkoja ērģeles, kā arī iesaistījās sadarbības spēlēs.

Iesaistoties dažādās atraktīvās spēlēs un sacensībās, dalībnieki - mazākumtautību un latviešu jaunieši - komunicē savā starpā, iepazīst līdzīgo un atšķirīgo dažādu tautu kultūrās un satuvinās.

Radošās nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Aicinām pieaugušos uz izglītojošām nometnēm "Vienoti nākotnei" Kārsavā un Dagdā
25.07.2023.

Kārsavas un Dagdas iedzīvotāji aicināti pieteikties un apmeklēt izglītojošas nometnes "Vienoti nākotnei", lai pilnveidotu zināšanas gan emocionālajā, gan sociālajā jomā. Divu dienu nometnes notiks Kārsavā - 2023. gada 5. un 6. augustā, savukārt Dagdā - 2023. gada 12. un 13. augustā.

Abu nometņu programmā paredzētas nodarbības, kas ļaus izzināt kopienu nozīmi vietējā un valsts līmenī, saņemt padomus psihoemocionālās veselības stiprināšanai, piemēram, par stresa noturību un izdegšanas pazīmēm, apgūt starpkultūru komunikācijas un sadarbības paņēmienus, krustojoties dažādu tautu kultūrām, kā arī nostiprināt zināšanas mūsdienās tik aktuālajos medijpratības un digitālajos jautājumos. Dalībniekiem būs iespēja arī apmeklēt gongu vakaru un nodarbību, kurā varēs izgatavot mūzikas instrumentus.

Dalība nometnēs "Vienoti nākotnei" ir bezmaksas. Laipni aicinām pieteikties pieaugušos, kas dzīvo Dagdā vai Kārsavā, vai tuvējā apkārtnē!

Pieteikšanās un plašāka informācija nometnei Kārsavā: Ināra Rasima, e-pasts - inaraktn@inbox.lv vai tālrunis - 26573473.

Pieteikšanās un plašāka informācija par nometni Dagdā: Sandra Drozdova, e-pasts - sandra19672@inbox.lv vai tālrunis - 22429754.

Nometnes pieaugušajiem projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Informējam, ka nometņu laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicēšanai biedrības "Sadarbības platforma" tīmekļvietnē, kā arī projekta aktivitāšu publicitātes un sabiedrības informēšanas par biedrības darbību nolūkos.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Sākušās radošās nodarbības "Latviskā elpa Dagdā" - ieskatāmies pirmās dienas mirkļos!
25.07.2023.

Bērniem un jauniešiem Dagdā četru dienu garumā ir iespēja piedalīties izglītojošās un radošās nodarbībās "Latviskā elpa Dagdā". Dalībnieki apgūst jaunas zināšanas, darbojas radoši, kopīgās aktivtātēs sadraudzējas un iepazīst dažādu Latvijā dzīvojošo tautu kultūru un tradīcijas.

Radošās nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.


Aicinām dažādu tautību bērnus un jauniešus uz Vasaras skolu "Latvijas elpa Kārsavā"
24.07.2023.

Lai veicinātu Latgalē dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību un draudzību, jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem tiek aicināti pieteikties bezmaksas izglītojošām un aizraujošām nodarbībām Vasaras skolā "Latvijas elpa Kārsavā". Vasaras skola notiks četru dienu garumā - no 2023. gada 1. līdz 4. augustam, Ziemeļaustrumlatgalē - Kārsavā.

Vasaras skolas "Latvijas elpa Kārsavā" nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Vasaras skolā paredzēta virkne daudzveidīgu pasākumu, kuros dalībnieki varēs pilnveidot savas zināšanas un izprast integrācijas procesus, izzināt cilvēktiesību nozīmi un demokrātijas vērtības. Medijpratība un drošība, audiovizuālās mākslas izpēte un pielietojums, improvizācijas elementi sadraudzības un sadarbības veicināšanā, radošā sevis izzināšana, novadpētniecība un dzimtu pētniecība, latgaliskā dzīvesziņa, Ziemeļaustrumlatgales kultūrvēstures izpēte - šādas un citas kopīgas nodarbību tēmas sagaida Vasaras skolas dalībniekus.

Bērni un jaunieši varēs iepazīt un atklāt jaunus faktus par Kārsavu orientēšanās sacensībās un doties braucienā uz Ludzu. Dalībniekiem būs iespēja izspēlēt lomu spēli " Es, tu, mēs - tolerance". Paredzētas arī sporta spēles, galda spēles un dažādas jautras stafetes, kā arī citas kopīgas aktivitātes.

Vasaras skolas nodarbību programma veidota tā, lai vienojošās un draudzīgās nodarbībās mazākumtautību un latviešu jaunieši iepazītos, satuvinātos un veidotu plašāku izpratni par Latvijas daudzkrāsaino kultūrtelpu. Nodarbību mērķis ir arī stiprināt jauniešos patriotismu un nacionālo identitāti, izprast kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un tradīciju uzturēšanas nozīmi.

Dalība Vasaras skolā "Latvijas elpa Kārsavā" ir bezmaksas. Laipni aicinām pieteikties bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kas dzīvo Kārsavā un tuvējā apkārtnē. Pieteikties var gan uz visu nodarbību ciklu, gan uz atsevišķām nodarbībām. Pieteikšanās un plašāka informācija: Ināra Rasima e-pasts - inaraktn@inbox.lv vai tālrunis - 26573473.

Informējam, ka Vasaras skolas nodarbību laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicēšanai biedrības "Sadarbības platforma" tīmekļvietnē, kā arī projekta aktivitāšu publicitātes un sabiedrības informēšanas par biedrības darbību nolūkos.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Bērnus un jauniešus aicina uz radošajām nodarbībām "Latviskā elpa Dagdā"
11.07.2023.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu sadarbību un izpratni par savas un citu Latvijā dzīvojošo tautu nacionālās kultūras saknēm, jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem tiek aicināti pieteikties bezmaksas izglītojošām un aizraujošām radošajām nodarbībām "Latviskā elpa Dagdā". Nodarbības notiks no 2023. gada 24. līdz 27. jūlijam, Dagdā.

Radošās nodarbības projekta "Vienoti nākotnei" ietvaros organizē biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Nodarbību dalībniekus sagaida plaša un interesanta programma četru dienu garumā. Būs iespēja apgūt un uzlabot mūsdienās tik aktuālās medijpratības prasmes un spēju atpazīt naida runu un nepatiesu informāciju interneta vidē. Bērni un jaunieši varēs iepazīt un atklāt jaunus faktus par Dagdu orientēšanās sacensībās, doties braucienā uz Krāslavu, piedalīties vairākās radošās darbnīcas, folkloras nodarbībās, būs tikšanās ar jaunsargiem. Paredzētas arī sporta spēles un dažādas jautras stafetes, kā arī citas aktivitātes.

Nodarbību programmā veidota tā, lai kopīgās un draudzīgās nodarbībās mazākumtautību un latviešu jaunieši iepazītos, satuvinātos un veidotu plašāku izpratni par Latvijas daudzkrāsaino kultūrtelpu. Nodarbību mērķis ir arī stiprināt jauniešos patriotismu un nacionālo identitāti, izprast kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un tradīciju uzturēšanas nozīmi.

Nodarbības vadīs dažādu jomu zinoši un enerģiski speciālisti - ar atbilstošu izglītību un pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem.

Dalība radošajās nodarbībās ir bezmaksas. Laipni aicinām pieteikties bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kas dzīvo Dagdā un tuvējā apkārtnē. Pieteikties var gan uz visu nodarbību ciklu, gan uz atsevišķām nodarbībām. Pieteikšanās un plašāka informācija: Sandra Drozdova, e-pasts - sandra19672@inbox.lv vai tālrunis - 22429754.

Informējam, ka nodarbību laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicēšanai biedrības "Sadarbības platforma" tīmekļvietnē, kā arī projekta aktivitāšu publicitātes un sabiedrības informēšanas par biedrības darbību nolūkos.

Papildu informācija:
Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf

"Sadarbības platforma" uzsāk jaunu projektu "Vienoti nākotnei"
07.07.2023.

Biedrība "Sadarbības platforma" šā gada maijā uzsāka jaunu projektu "Vienoti nākotnei", kas ir veltīts vienotas sabiedrības veidošanai un savstarpējās tolerances izaugsmei un kura aktivitātes norisināsies līdz 2024. gada marta beigām. Projekts "Vienoti nākotnei" tiek īstenots sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Projekta vadītāja Lauma Celma stāsta: "Toleranti cilvēki un vienota, iekļaujoša sabiedrība ir mūsu attīstības pamats. Šajā projektā īpaši vēlamies stiprināt un apmācīt gan jauniešus, gan pieaugušos Latgalē, Rīgā, arī citviet Latvijā, lai mazinātu etnisko šķelšanos. Tā īpaši spilgti izpaužas pašreizējā situācijā - Ukrainas karadarbības rezultātā, kad melīgas informācijas rezultātā starp cilvēkiem izceļas nopietni konflikti tautības dēļ."

Projekta ietvaros paredzēta virkne daudzveidīgu pasākumu, kuros dalībnieki varēs pilnveidot savas zināšanas un izprast integrācijas procesus, izzināt cilvēktiesību nozīmi un demokrātijas vērtības.

Projektā plānotās aktivitātes:

 • Vasaras skola "Latvijas elpa Kārsavā 2023" (01. - 04.08.2023.);
 • Radošās nodarbības "Latviskā elpa Dagdā" bērniem un jauniešiem (24. - 27.07.2023.);
 • Vasaras muzikālās tikšanās Bolderājā (22. - 25.08.2023.);
 • Lomu spēles dialoga prasmju un tolerances attīstībai jauniešiem - norisināsies 5 vietās Latvijā;
 • Nometnes "Vienoti nākotnei" pieaugušiem - (5., 6.08.2023. Kārsavā, 12., 13.08.2023. Dagdā);
 • Diskusiju klubs "Vīru runa" Maltā un Rogovkā;
 • Izstāde "Latvijas dārgumi" - būs skatāma dažādās Latvijas vietās, šobrīd izstāde ir apskatāma Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs"';
 • Sabiedrības līderības skola - nodarbības notiks tiešsaistē.

  Dalība visās aktivitātēs ir bezmaksas. Laipni aicināti visi interesenti - sekojiet līdzi informācijai un piesakieties!

  Informējam, ka pasākumu laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti publicēšanai biedrības "Sadarbības platforma" tīmekļvietnē, kā arī projekta aktivitāšu publicitātes un sabiedrības informēšanas par biedrības darbību nolūkos.

  Papildu informācija:
  Lauma Celma
  T. 29822258
  E. celma.lauma@gmail.com
  https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
  https://twitter.com/sadarbibasplatf

 •