Latvijas Kultūras vēstnieku akadēmiija

Rīgā notiks Trešais starptautiskais Pavasara festivāls "Novrūzs"

Sestdien, 2018. gada 24. martā Rīgā, plkst.14.00, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, (Durbes iela 4, Rīga), jau trešo reizi norisināsies starptautiskais Pavasara festivāls "Novrūzs", kas paredzēts kā vērienīgi dažādu tautu draudzības svētki.

Visos laikos viens no priecīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem cilvēku dzīvē ir pavasara atnākšana. Pavasaris ir dabas atdzimšanas svētki, tas modina arī jaunas cerības par nākamo, dāsno ražu. Tulkojumā no persiešu valodas "novruz" nozīmē "jauna diena". Turklāt tieši martā zemes puslodēs mainās arī gadalaiki: dienvidu puslodē iestājas rudens, bet ziemeļu - pavasaris.

Jau tradicionāli Pavasara festivālā "Novrūzs" tiek gaidīti visi, kam tuva un interesē Austrumu kultūra. Tā organizatori gaidāmo pasākumu raksturo kā spilgtu, emocionālu, aizraujošu notikumu, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

Šogad festivālā piedalīsies dažādu tautību pārstāvji no Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Krievijas (Tatarstānas, Baškirkostānas, Jakutijas, Kabardas-Balkārijas), Gruzijas, Turcijas, Tadžikistānas, Kazahstānas, Turkmenistānas, Indijas, Igaunijas, Latvijas un citām valstīm.

Festivāla programmas ietvaros notiks koncerts, kurā izskanēs gan tautas, gan modernā mūzika, uzstāsies deju kolektīvi un individuālie mākslinieki.

Pasākuma gaitā norisināsies meistarklases, iepazīšanās ar Austrumu kultūru, tradīcijām, amatniecību, tautastērpu demonstrēšana, dažādi konkursi un daudz kas cits.

Festivāla iniciatori un organizatori ir Ramils Kadirovs (Latvija) un Ilona Thagazitova (Igaunija).

Festivāla idejas autors un organizators Ramils Kadirovs uzsver: ""Novrūzs" ir brīnišķīgi svētki! Latvijā šādam pasākumam līdzīgu nav. Tie ir unikāli, jo to norisē piedalās un tiekas tik dažādu nacionālo kultūras sabiedrību pārstāvji."

Svētki tiek organizēti ar Latvijas un Igaunijas kultūras sabiedrību, dažādu valstu studentu, Rīgas augstākās izglītības iestāžu atbalstu. Ieeja brīva. Laipni aicināti visi interesenti!

Festivālu atbalsta: Turcijas Republikas vēstniecība Rīgā, British Council pārstāvniecība Latvijā, Yunus Emre Enstitüsü, RISEBA, ISMA, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija un biedrības "Sadarbības platforma", Informācijas centrs iebraucējiem.

Festivāla lapa sociālajos tīklos:

Papildu informācijai:
Ramils Kadirovs
Tālr. +371 26705808
E-pasts: versante@gmail.com
www.emulators.lv

Aicina uz mācībām "Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā"

No 2018. gada 5. līdz 9. martam ES mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas mācībās "Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā". Piecu dienu mācības notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Piecu dienu mācību programmā, balstoties uz aktiera meistarības pamatiem, interesenti apgūs metodes publiskās uzstāšanās un saskarsmes prasmju attīstīšanai, izpratni par psiholoģiskajiem aspektiem, strādājot ar plašu auditoriju, kā arī dažādus veidus psiholoģisku barjeru pārvarēšanai saistībā ar publisko runu. Liela uzmanība apmācībās būs veltīta teatralizētu uzvedumu veidošanai, izmantojot priekšmetu transformāciju, dažādus objektus, tradicionālos darba rīkus, amatniecības izstrādājumus un dabas materiālus, kas saistīti ar dažādu etnisko grupu tradicionālajām gadskārtām.

Tāpat klātesošie izzinās teātra mākslu kā dažādu nacionālo kultūru mijiedarbību. Dalībniekiem būs iespēja mācīties sarīkojumu, teatralizētu uzvedumu scenāriju un režijas veidošanu, kas īpaši sekmētu dažādu etnisko grupu integrāciju.

Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, teātra pedagoģe, IX, X, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu un citu pasākumu režisore Inga Krišāne un lektore, kultūras darbiniece, "Sprīdīša skolas vadītāja", pasākumu režisore un vadītāja Margita Poriete.

"Apmācības notiks praktisku darbnīcu veidā, sadarbojoties un kopīgi izzinot. Taču esam plānojušas norises tā, lai katram būtu iespēja veidot savu personīgo Pieredzes krājumu, lai būtu iespēja pieredzēt teātra metodes iedarbību un spēles sagatavošanas procesu. Teātris ir darbības māksla. Un tikai darbībā to var apgūt, " atzīmē kultūras vēstniece Inga Krišāne.

Apmācības norisināsies projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros, ko īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Mācību kursa "Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā" lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidot saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Apmācībām var pieteikties šeit - http://ejuz.lv/teatrametode

Papildu informācijai:
Lauma Celma, T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
http://www.sadarbibasplatforma.lv/
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf


Aicina uz Latvijas un Lietuvas svētkiem veltītu pasākumu "Starp divām simtgadēm" Ezerē

Svētdien, 2018. gada 25. februārī, Saldus novada Ezerē visi interesenti - lieli un mazi tiek aicināti uz Latvijas un Lietuvas simtgadēm veltītu pasākumu -starpkultūru dienu "Starp divām simtgadēm". Lai kaimiņu tautas iepazītos tuvāk, starpkultūru dienā tiksies mazākumtautību kolektīvi un biedrību pārstāvji no Latvijas un Lietuvas. Pasākums notiks plkst. 13.00 Ezeres kultūras namā, ieeja bezmaksas.

Starpkultūru dienas gaitā dalībniekiem būs iespēja gan nopietni, gan caur jokiem iepazīt ne tikai latviešu un lietuviešu dziesmas un dejas, bet arī piedalīties Erudītu viktorīnā un radošajās darbnīcās, izzināt abu tautu ornamentus un rakstus, meklējot kopīgo, vienojošo un atšķirīgo.

Pasākumu organizatore un idejas autore, biedrības "Mūsu ligzda" vadītāja Raina Boguža uzsver: "Lai gan mazākumtautību pārstāvji aktīvi piedalās dažādos pasākumos, šāds starpkultūru sarīkojums Ezerē notiks pirmo reizi. Turklāt šajā pierobežas ciemā vairāk nekā 80% ģimeņu dzimtu atzari un saknes stiepjas Lietuvā, te saplūst divas brāļu tautas - latvieši un lietuvieši. Pasākums sniegs iespēju gan latviešiem, gan lietuviešiem akcentēt un parādīt savas vērtības, iepazīt kaimiņu tautas darbošanos, kā arī pavērs durvis turpmākai draudzībai un sadarbībai."

Pasākumā piedalīsies kolektīvi no Lietuvas - Papeles lauku kapela "Liepa", Urviķu tautas kapela "Jautrie zēni", Mažeiķu kapela "Tēvišķe" un kolektīvi no Latvijas - Ezeres sieviešu koris "Kaprīze", vokālais ansamblis "Alianse", Ezeres vidējās paaudzes deju kolektīvs un Jaunauces jauniešu deju kolektīvs.

Starpkultūru dienu "Starp divām simtgadēm" rīko biedrība "Mūsu ligzda" projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros. Savukārt šo projektu īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un nevalstiskajām organizācijām.

Par biedrību "Mūsu ligzda"
Biedrība "Mūsu ligzda" dibināta 2007. gadā, tajā darbojas 28 biedri un ir ap 200 atbalstītāju. Biedrībā darbojas ļoti daudz brīvprātīgo un 9 zemnieku saimniecības, kuras regulāri atbalsta biedrības projektu īstenošanu. Viens no biedrības "Mūsu ligzda" mērķiem ir veicināt Ezeres pagasta iedzīvotāju kultūras dzīves pilnveidošanu un kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Papildu informācijai:
Ezeres kultūras nama vadītāja
Liene Šteinberga
Tālr. 28771538
E: liene.steinberga@inbox.lv
Biedrības "Mūsu ligzda" vadītāja
Raina Boguža
Tālr. 22122713
E: rainelite11@inbox.lv


Dobelē Dzeltenā Zemes Suņa gadu sagaidīs karnevālā "Kā mani sauc?"

Sestdien, 2017. gada 17. februārī Dobelē visi interesenti - lieli un mazi laipni aicināti uz Dzeltenā Zemes Suņa gada sagaidīšanas pasākumu - karnevālu "Kā mani sauc?". Šāds nosaukums karnevālam dots, lai rosinātu apmeklētājus ierasties tērpos un maskās, kas neļautu vienam otru atpazīt. Pasākums sāksies ar masku gājienu pa Dobeles ielām un turpināsies saviesīgā sarīkojumā Dobeles Kristīgajā pamatskolā (Dainu ielā 8).

Plkst. 14.30 visi interesenti tērpušies maskās aicināti pulcēties pie Dobeles domes ēkas sniegavīriem, lai dotos kopīgā tradicionālajā masku gājienā.

Turpinājumā Dobeles Kristīgās pamatskolas telpās paredzētas gan izglītojošas, gan atraktīvas un muzikālas aktivitātes, taču netiks aizmirstas arī karnevāla tradicionālās vērtības - zīlniece lems likteni un par ziedojumiem darbosies loterija. Varēs aplūkot arī bildes no iepriekšējiem karnevāliem, un par pacilājošu muzikālo noskaņu rūpēsies "Valters&co". Visas maskas tiks aicinātās piedalīties masku parādē, kuras noslēgumā visizteiksmīgākā no tām tiks godalgota.

Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt trīs stāstu istabas, kurās varēs klausīties stāstus par karnevāliem Latvijā, Vācijā un citās zemēs. Aicinām arī pašus apmeklētājus aktīvi iesaistīties un izstāstīt savus interesantākos stāstus par piedzīvoto un redzēto, piedaloties karnevālos vai veidojot maskas.

Karnevālā piedalīsies Latvijas Vācu savienības, Rīgas vācu kultūras biedrības un ansambļa "Morgenrot", Dobeles vācu kultūras biedrības un ansambļa "Die Lustigen" pārstāvji. Pasākumu ar muzikāliem un deju priekšnesumiem kuplinās Kandavas tautību apvienība biedrība "Varavīksne" un Glūdas pagasta senioru deju kolektīvs "Sens tik sens" un Glūdas pagasta folkloras kopa "Slavjanočki".

Karnevālu "Kā mani sauc?" rīko Dobeles vācu kultūras biedrība projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros. Savukārt šo projektu īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā un nevalstiskajām organizācijām.

Organizatori ieteic - viens no labākajiem Dzeltenā Zemes Suņa gada sagaidīšanas veidiem ir atpūta jestrā karnevālā, un aicina visus piedalīties, līdzi ņemot groziņus, kaut ko dzeltenu un labu garastāvokli!

Papildu informācijai:
Dobeles vācu kultūras biedrības pārstāve
Guna Vitte
Tālr. 27238211
E - pasts gunawi@inbox.lv


Aicina uz mācībām “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”

No 2018. gada 12. līdz 16. februārim ES mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas mācībās “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”. Piecu dienu mācības notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Mediju un jauno tehnoloģiju straujā izplatīšanās, kā arī iespējas piekļūt daudzveidīgai un liela apjoma informācijai, rada aizvien jaunus izaicinājumus jomās, kas saistītas ar cilvēku paradumiem komunikācijas procesā. Mūsdienās ikviens var kļūt par mediju satura veidotāju, tāpēc aizvien vairāk aktualizējas nepieciešamība attīstīt kā sabiedrības, tā ikviena indivīda kritisko domāšanu. Turklāt medijpratība ir īpaši nozīmīga jaunu zināšanu radīšanā un starpkultūru komunikācijā.

Piecu dienu mācību programmā tiks aplūkoti dažādi informācijas tehnoloģiju un digitālie risinājumi gan ikdienas darba sekmīgākai veikšanai, gan sadarbībai un informācijas apmaiņai. Neizpaliks arī ieskats sociālo tīklu un mediju darbības principos. Dalībnieki varēs apgūt publikāciju, vizuālo materiālu un prezentāciju veidošanas un izplatīšanas iespējas digitālajā vidē, kā arī apzināt interneta vietnēs pieejamās iespējas komunikācijai dažādu tautību starpā.

Apmācības norisināsies projekta „Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

“Pašreiz nozīmīga daļa mūsu savstarpējās saziņas un informācijas apmaiņas notiek digitālajā vidē, tai skaitā ar sociālo tīklu starpniecību, tāpēc ir svarīgi pēc iespējas labāk izprast šīs virtuālās pasaules darbības principus, iekšējās kārtības noteikumus un to, kā neapmaldīties viltus ziņās. Uzskatām, ka ir svarīgi stiprināt kultūras un izglītības nozares darbinieku kapacitāti, nodrošinot ar būtiskāko informāciju un domapmaiņu,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Lekcijas vadīs nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu centra vadītāja un komunikāciju platformas NVO TV administratore, vairāku Latvijas kultūras vēstnieku nometņu lektore Līga Siliņa un IT speciālists, lektors Kristaps Budrēvics.

Līga Siliņa: “Mediji bieži tiek izmantoti informācijas sagrozīšanai un dažādu nacionalitāšu sanaidošanai. Digitālajā laikmetā, kad tehnoloģijas attīstās un to piedāvājums paplašinās ik brīdi, ir svarīgi apzināties digitālās vides ietekmes un kritiski izvērtēt medijos pieejamo informāciju. Ir svarīgi prast arī izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas savā ikdienā, lai efektīvāk veiktu savu darbību un veicinātu starpkultūru komunikāciju.”

Mācību kursa “Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē” lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidot saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Apmācībām var pieteikties šeit: sekojot reģistrācijas saitei

Papildu informācijai:
Lauma Celma, T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com
http://www.sadarbibasplatforma.lv/
https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
https://twitter.com/sadarbibasplatf

Aicina uz apmācībām "Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā"

No 2018. gada 24. līdz 28. janvārim NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās "Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā". Piecu dienu apmācību cikls notiks katru dienu no plkst. 10.30 līdz 17.00.

Piecu dienu apmācību programmā tiks apskatītas latviešu un citu šobrīd Latvijā dzīvojošo tautību grupu vēsturiskās saknes. Pētītas kopējās un atšķirīgās reliģijas un ticības izpausmju šķautnes, tā palīdzot labāk gūt savstarpēju izpratni dažādu nacionalitāšu cilvēkiem. Aplūkojot personīgās identitātes saistību ar kultūru un starpkultūru komunikāciju Latvijā, tiks sniegts ieskats tautu etniskās identifikāciju problēmās dažādu nacionalitāšu saskarsmē.

Kultūru mēdz dēvēt par "visas sabiedrības dzīves stilu". Tādēļ tā sevī ietver uzvedības normas, ģērbšanās normas, valodu, reliģiju, rituālus, kā arī likumus, morāli un uzskatu sistēmas. Tiek uzsvērta ticības, kultisko tradīciju un augstāko garīgo līmeņu klātbūtne kultūras norisēs. Nav neviena senatnes vai mūsdienu kultūras, kurā nebūtu reliģiskās ticības lielās lomas sabiedrības konsolidācijas procesos.

"Mums ikdienā savā darbā, saskaroties ar dažādu tautību cilvēkiem, arvien biežāk iznāk saskarsme arī ar atšķirīgu reliģiju pārstāvjiem. Tādēļ uzskatām, ka ir ļoti svarīgi saprast dažādu reliģiju izcelsmi un nozīmi, kādas ir uzvedības un komunikācijas normas. Zinot un izprotot šīs atšķirības, mums būs vienkāršāk saprast vienam otru, veidot sadarbību, pārvarot nevajadzīgus komunikācijas izaicinājumus," apmācību kursu aktualitāti pamato to idejas autore, biedrības "Sadarbības platforma" vadītāja Lauma Celma.

Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, teoloģijas un filoloģijas zinātņu maģistre, biedrības "Ētikas Tilts Latvijā" valdes priekšsēdētāja, rakstniece un žurnāliste Eva Mārtuža. Apmācības norisināsies projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros, ko īsteno biedrība "Sadarbības platforma" sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

"Viens no mūsu darbības mērķiem Baltijā ir atbalstīt kultūras aktivitātes, kas palīdz attīstīt 21. gadsimtam atbilstošas prasmes, kā arī sekmēt iekļaujošas sabiedrības veidošanos, saliedējot etniski un kultūras ziņā daudzveidīgās Baltijas valstu sabiedrības. Esam pateicīgi mūsu partneriem biedrībai "Sadarbības platforma", kas īsteno šīs Latvijas sabiedrībai noderīgās apmācības par etniskās un reliģiskās saskarsmes lomu mūsdienu sabiedrībā. Mēs ceram, ka kursos apgūtās prasmes un iemaņas palīdzēs ikvienam ne tikai ikdienas darbā ar dažādām auditorijām, bet dalībnieki arī izglītos apkārtējos par šo atšķirību izpratnes nozīmību," uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Apmācību kursa "Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā" lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, lai bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi, pilnveidotu saskarsmes prasmes un padziļinātu zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Apmācībām var pieteikties, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācijas/ iestādes nosaukums, tālrunis) uz e-pasta adresi celma.lauma@gmail.com.

Apmācību kursa "Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā" programma

  • Ievads, kursa pamatojums, avotu apskats;
  • Teoloģijas humanitārā loma globālisma laikmetā;
  • Lokālisma (partikulārisma) kultūrreliģiskās un etniskās identitātes noteiksmes, vispārcilvēciskie faktori un vērtības;
  • Tautas un nācijas esības kritēriji, to analīze mūsdienu situācijā.
  • Globalizācijas ģenēze, šī procesa noteiksmes, ietekme uz etniskajiem un reliģiskajiem procesiem;
  • Migrācija un imigrācija - ekonomiskie, politiskie, etniskie, reliģiskie, kultūras iemesli, procesi;
  • Emigrācijas un imigrācijas etniskās, sociālās, psiholoģiskās un reliģiskās sekas izceļošanas un mītnes zemēs;
  • Integrācija kā globālās migrācijas neizbēgams līdzprodukts;
  • Kopīgās un atšķirīgās identitāšu etniskās un reliģiskās noteiksmes un būtiskās iezīmes;
  • Kristīgās reliģijas integratīvais potenciāls un tā manifestācijas iespējas;
  • Multikulturālisms un monokulturālisms, - ģenēze, koncepcijas un viedokļi.
  • Pasaules etniskās un reliģiskās kartes pārmaiņas.
  • Pasaules Baznīcu Apvienības un citi nozīmīgi Baznīcu dokumenti jautājumā par globalizācijas humanitārajām noteiksmēm (Agape, Akra, EKD dokumenti).
  • Globālisms, tā etniskās, kultūras un reliģiskās noteiksmes;
  • Kultūrkanona ideja, Holandes un Dānijas kultūrkanons un tā pielietojums šo valstu integrācijas politikā;
  • Latvijas kultūrkanona integratīvais potenciāls;
  • LR integrācijas politika starpkaru posmā;
  • LR politika mūsdienās, Kultūras ministrijas dokuments " Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnes "

    Apmācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots!

    Papildu informācijai:
    Lauma Celma
    T. 29822258
    E. celma.lauma@gmail.com
    http://www.sadarbibasplatforma.lv/
    https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/
    https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/
    https://twitter.com/sadarbibasplatf


    Aicina iepazīt latviešu, baltkrievu, vācu un ukraiņu maskošanās tradīcijas

    Sestdien, 2018. gada 13. janvārī no plkst. 12.00 līdz 15.00 NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A) notiks sarīkojums, kurā varēs iepazīt vairāku tautu ziemas karnevālu un maskošanās tradīcijas, svētku sagaidīšanas un svinēšanas ieražas. Trīs stundu garumā interesenti varēs iepazīt latviešu, baltkrievu, vācu un ukraiņu interesantākās masku izgatavošanas un nēsāšanas paradumus.

    Sarīkojuma pirmajā daļā klātesošajiem būs iespēja noskatīties krāšņo ukraiņu svētku iestudējumu "Verteps" - veltītu Kristus dzimšanai un Ziemassvētkiem. "Verteps" ir svētku norises atspoguļojums - ar tradicionālajām dziesmām, tērpiem, tēliem, maskām un vēstījumu.

    Pēc iestudējuma noskatīšanās apmeklētāji varēs noklausīties trīs stāstījumus, kas iepazīstinās tuvāk ar dažādiem masku veidiem, nozīmi un svētkiem, kuru laikā maskas tiek valkātas. Pirmais stāsts raksturos latviešu maskošanās tradīcijas no Mārtiņiem līdz Meteņiem - kāpēc latvieši maskojās, kādas bija populārākās maskas, kā izgatavot maskas no dabas materiāliem, kas ir masku gājieni un to nozīme. Sekos ieskats "Karneval - Fasching - Fa?nacht" Vācijas karnevālu laikā, ko paši vācieši dēvē par piekto gadalaiku. Klātesošie izzinās vācu karnevālu norises, masku gatavošanas un maskošanās tradīcijas. Trešais stāsts vedīs baltkrievu maskošanās līkločos, atklājot daudzveidīgās tradīcijas un rituālus no Ziemassvētku laika līdz Masļeņicas nedēļas pēdējai dienai. Būs iespējams uzzināt, kādu mielastu baltkrievi gatavoja un baudīja šo svētku laikā un kā izdejoja īpašo Riņķa deju.

    Paralēli stāstījumiem noritēs radošās meistarklases, kurās varēs vērot latviešu, vācu un slāvu masku parādi, kā arī iepazīt galvenos masku veidus un tēlus, apzināt dabas materiālus, no kādiem iespējams maskas izgatavot - audums, salmi, koka mizas un citi. Klātesošajiem būs lieliska iespēja izpausties radoši un pašiem izgatavot maskas.

    Sarīkojumā piedalīsies un tā saturu bagātinās "Sprīdīša skola", Latvijas Vācu savienība, Rīgas Vācu kultūras biedrība, dziesmu ansamblis "Morgenrot", Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība, Vangažu Ukraiņu biedrība "Jatraņ'" un Jēkabpils baltkrievu biedrības "Spatkanne" ansamblis "Zaviruha".

    Visi interesenti laipni aicināti tuvāk iepazīt dažādu tautu maskošanās tradīcijas! Ieeja sarīkojumā - bezmaksas.

    Pasākumu organizē Vangažu Ukraiņu biedrības "Jatraņ" projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros, kas top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

    Plašāka informācija:
    Vangažu ukraiņu biedrības "Jatraņ" valdes priekšsēdētāja
    Irina Dukule
    E-pasts: atlas.irina@gmail.com
    Mob. tālr. 29861068


    Aicina pieteikties apmācībām Latvijas kultūras vēstnieku akadēmijā

    Lai veicinātu starpkultūru dialoga veidošanos un mazākumtautību integrāciju, biedrība "Sadarbības platforma" projekta "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" ietvaros aicina uz apmācību ciklu "Pieci knifi starpkultūru komunikāciju prasmēs". Apmācības notiks laikā no 2018. gada 8. janvāra līdz 2018. gada 9. martam.

    Apmācību cikls sastāvēs no 5 dažādām lekciju programmām:

  • "Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi". Lekcijas notiks no 2018. gada 8. līdz 12. janvārim, plkst. 10.30 - 17.00, Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Lektori - Māra Mellēna - Latvijas kultūras vēstniece, Guntis Pakalns.
  • "Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā". Lekcijas notiks no 2018. gada 24. līdz 28. janvārim plkst. 10.30 - 17.00, Rīgā NVO namā, Ieriķu iela 43A. Lektore - Eva Mārtuža - Latvijas kultūras vēstniece.
  • "Medijpratība un digitālās iespējas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē". Lekcijas notiks no 2018. gada 12. līdz 16. februārim, plkst. 10.30 - 17.00, Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Lektori - Līga Siliņa - vairākkārtēja Latvijas kultūras vēstnieku nometņu lektore, Mārcis Galiņš.
  • "Kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu kalendāro svētku ciklā un ieražās". Lekcijas notiks no 2018. gada 19. līdz 23. februārim, plkst. 10.30 - 17.00, Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Lektori - Gunta Dombrovska (Saule) - Latvijas kultūras vēstniece, Indra Čekstere
  • "Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā". Lekcijas notiks no 2018. gada 5. līdz 9. martam, plkst. 10.30 - 17.00, Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Lektori - Inga Krišāne - Latvijas kultūras vēstniece, Margita Poriete.

    Apmācībām pieteikties aicināti gan Latvijas kultūras vēstnieku kustības dalībnieki, gan valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, sociālie darbinieki, gan visi interesenti, kas ikdienas darbā sastopas ar mazākumtautību pārstāvjiem.

    Apmācību ciklā plānots apmācīt 75 dalībniekus. Apmācības ir bezmaksas.

    Laipni aicinām pieteikties, lai kopīgu bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām.

    Pieteikšanās un plašāka informācija:
    Projekta vadītāja
    Lauma Celma
    E-pasts: celma.lauma@gmail.com
    Mob. tālr. 29822258

    Projekts "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

    Aicina uz apmācībām "Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi"

    No 2018. gada 8. līdz 12. janvārim ES mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, būs iespēja apgūt prasmes un zināšanas apmācībās "Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi". Piecu dienu apmācības notiks no plkst. 10.30 līdz 17.00.

    Apmācībām pieteikties aicināti gan Latvijas kultūras vēstnieku kustības dalībnieki, gan valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, sociālie darbinieki, gan visi interesenti, kas ikdienas darbā sastopas ar mazākumtautību pārstāvjiem. Līdztekus profesionālo pienākumu veikšanai ir būtiski pilnveidot saskarsmes prasmes un apgūt jaunas metodes sabiedrības integrācijas problēmu risināšanā, izmantojot stāstus.

    Dalībnieku stāstītprasmju pilnveidošana, saskarsmes iemaņu attīstīšana un stāstu pielietošanas stratēģiju apguve dažādās situācijās nodrošinās sociālās, kultūras un etniskās integrēšanas kapacitātes veicināšanu. Apmācības iepazīstinās ar stāstīšanas stratēģijām, kas var tikt izmantotas ikdienas komunikācijā, pasākumos un nodarbībās - pasakām, teikām, mītiem, leģendām, anekdotēm, nostāstiem, kā arī ar atmiņu stāstiem, biogrāfisko stāstīšanu utt. Paredzēts arī ieskats latviešu folklorā, tai skaitā par dažādu tautību tipāžiem un stereotipiem, kā arī par to, kā folkloras un citu nozaru pētnieki interpretē šos tekstus.

    Programma:

  • Iepazīšanās spēle;
  • Prezentācijas Savējais un svešais;
  • Stāstītprasmju treniņš;
  • Personiskās pieredzes stāsti;
  • Ātrrunas un mēles mežģi;
  • Pasaku darbnīca;
  • Pasakas leksika un dialektu īpatnības;
  • Pasaku darbnīcas izvērtējums;
  • Vietu un lietu stāsti;
  • Naratīvās zināšanas;
  • Eiropeiskās vērtības un to izstāstīšanas iespēju daudzveidība;
  • Mājas kā kultūras tehnoss, mājvietu stāsti - starpkultūru dialogs.

    Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, etnopsiholoģe, folkloras metodiķe, stāstniece Māra Mellēna un folkloras pētnieks, 2001. gada Lielās folkloras gada balvas laureāts, stāstnieks Guntis Pakalns.

    Apmācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots!

    Laipni aicinām pieteikties, lai kopīgi bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

    Aicina apmācībām pieteikties, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācijas/iestādes nosaukums, tālrunis) uz e-pasta adresi celma.lauma@gmail.com

    Projekts "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, to īsteno biedrība "Sadarbības platforma".

    Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija - starpkultūru dialogam un sadarbībai

    Lai aktivizētu Latvijas kultūras vēstniekus sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām, veicinātu starpkultūru dialogu un mazākumtautību integrāciju, no 2017. gada 8. decembra līdz 2018. gada marta beigām biedrība "Sadarbības platforma" īsteno projektu "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija".

    Projekta uzdevumi paredz organizēt inovatīvas, informatīvi izglītojošas apmācības, veidot un attīstīt akadēmijas dalībnieku iemaņas starpkultūru komunikācijā, izpratni par līdzīgo un atšķirīgo dažādu tautu tradīcijās, ieražās, kā arī īstenot radošas starpkultūru komunikācijas risinājumu formas un kultūras pasākumus.

    Galvenās aktivitātes "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmijā" būs apmācību cikls "Pieci knifi starpkultūru komunikācijas prasmēs" un trīs krāšņi un daudzveidīgi kultūras pasākumi - "Starp divām simtgadēm. Starpkultūru dienas Ezerē 2018", sarīkojums "Maskošanās tradīcijas dažādās tautās" un Tautu draudzības festivāls "Nov rouz 2018".

    Apmācības un pasākumus apmeklēt aicināti gan Latvijas kultūras vēstnieku kustības dalībnieki, gan valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, gan visi interesenti, kas ikdienas darbā saskaras ar mazākumtautību pārstāvjiem.

    Projekts "Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija" top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

    Plašāka informācija:
    Biedrības "Sadarbības platforma" valdes priekšsēdētāja
    Lauma Celma
    E-pasts: celma.lauma@gmail.com
    Mob. tālr. 29822258

  •